Elbit
plen

specjalistyczne

powłoki galwaniczne

skontaktuj się z nami 

32 764 23 87

Cynkowanie

Powłoki cynkowe stosuje się na szeroką skalę do pokrywania drutów stalowych, blach, taśm czy tzw. drobnicy, w tym – także wyrobów sprężystych (dzięki zastosowaniu odpowiedniego procesu technologicznego). Cynkowanie zapewnia większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i erozję. Zachowanie dużej czystości osadzanej powłoki cynkowej jest gwarancją dobrej ochrony przez korozją, ponadto wartość ochronna powłoki jest wprost proporcjonalna do jej grubości (im grubsza powłoka, tym wyższa ochrona). Najlepsze efekty uzyskuje się pokrywając cynkiem żelazo lub stal (stosunkowo niski koszt pokrycia przy zachowaniu względnej grubości powłoki).

W naszej propozycji można znaleźć dwa rodzaje kąpieli cynkowych, oba firmy Shlotter:

  • kwaśne (siarczanowe),

  • zasadowe (chlorkowe).

Mając na uwadze jakość powłoki cynkowej oraz normy branżowe, szczególną wagę przykładamy do czystości technicznej kąpieli cynkowych. W kąpielach słabo-kwaśnych stosujemy chlorek cynku czystego, wolny od zanieczyszczeń, a powstałą powłokę cynkową dodatkowo zabezpieczamy przed korozją poprzez wykonanie pasywacji w kolorze błękitnym lub żółtym opalizującym. Cynkujemy elementy o maksymalnej wielkości: 2,4 m (długość), 50 cm (szerokość) i wadze do 250 kg. Na życzenie możemy wykonać również powłoki cynkowane z połyskiem, które dają ciekawy efekt dekoracyjny.

Galeria zdjęć

Elbit
Elbit
Elbit
Elbit
Elbit
Elbit
Napisz do nas
Imię i nazwisko*
Twój E-mail*
Telefon
Przepisz kod* token


Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij