skontaktuj się z nami
Powłoki cynowe stosuje się głownie w celu poprawy lutowności przewodów miedzianych, zabezpieczenia powierzchni stykowych przed utlenieniem oraz ochrony przed działaniem siarki w czasie gumowania. Antykorozyjne właściwości cyny wykorzystywane są również w przemyśle spożywczym. Związki cyny nie tworzą trujących substancji, dlatego są całkowicie bezpieczne dla organizmu człowieka; powłokami cynowymi pokrywa się np. naczynia kuchenne, sztućce, wnętrze puszek czy pojemników na żywność lub elementy maszyn mających kontakt z żywnością.
Wykonujemy cynowanie z połyskiem w bębnach i na zawieszkach, w kąpielach siarczanowych, w oparciu o technologię firmy Schlotter. Cynujemy:
żelazo i stal,
wyroby z mosiądzu (przed nałożeniem powłoki cynowej stosujemy podkład z miedzi lub niklu).
Dobrą jakościowo powłokę cynową jesteśmy w stanie zapewnić dzięki regularnym analizom kąpieli cynowych oraz właściwemu przygotowaniu powierzchni poddanej cynowaniu. W zależności od jej rodzaju i stopnia zabrudzenia czy deformowania, stosujemy: trawienie, odtłuszczanie elektrochemiczne i chemiczne oraz dekapowanie (odtlenianie powierzchni przed nałożeniem właściwej powłoki galwanicznej).