Elbit
plen

specjalistyczne

powłoki galwaniczne

skontaktuj się z nami 

32 764 23 87

Miedziowanie

Miedź – metal dobrze przewodzący ciepło i prąd elektryczny, o dużej odporności na korozję, do tego dający łatwo się formować (stosowany do przewodów o średnicy blisko 0,025 milimetra). Takie cechy zachowują również galwaniczne powłoki miedziane wykorzystywane zarówno w celach technicznych, jak i zdobniczych. Można je stosować jako warstwę ostateczną lub podpowłokę (miedziowanie cyjanoalkaliczne) w następujących konfiguracjach: miedź – srebro, miedź – srebro – złoto, miedź – nikiel, miedź – nikiel – chrom, miedź – cyna.

W naszej galwanizerni wykorzystujemy technologie, które umożliwiają uzyskanie powłok miedzianych o bardzo wysokim połysku, dużym stopniu wygładzenia, plastycznych i wolnych od naprężeń (miedziowanie kwaśne).

Wykonujemy miedziowanie:

  • w kąpielach cyjankowych, które umożliwia osadzenie powłoki praktycznie na każdym metalu, doskonale sprawdza się więc w roli podpowłoki, powłoka miedziana cyjankowa dobrze przewodzi prąd i ciepło oraz zapewnia szczelną warstwę buforową, jest matowa i aktywna chemicznie,

  • w kąpielach kwaśnych, które znacznie poprawia wygląd powierzchni metalowych, ponieważ daje w efekcie powłokę szczelną i błyszczącą, o dużej plastyczności i wolną od naprężeń, przy tym dobrze chroniącą przed korozją, nawęglaniem i azotowaniem; powłoki miedziane kwaśne nie mogą być nakładane bezpośrednio na stal.

Galeria zdjęć

Elbit
Elbit
Elbit
Napisz do nas
Imię i nazwisko*
Twój E-mail*
Telefon
Przepisz kod* token


Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij