Elbit
plen

specjalistyczne

powłoki galwaniczne

skontaktuj się z nami 

32 764 23 87

Srebrzenie

Podobnie jak w przypadku powłok złotych, powłoki srebrne oprócz zastosowania dekoracyjnego są również wykorzystywane w celach ochronnych i technicznych w elektryce i elektronice. Doskonale zabezpieczają powierzchnię metali przed korozją, a także charakteryzują się dodatkowymi właściwościami – posiadają największą ze wszystkich metali zdolność obijania światła. Najbardziej odporne na korozję są powłoki srebrne o dużym stopniu wygładzenia i wypolerowania, z kolei najszybciej ulegają korozji powłoki matowe. Na jakość powłoki srebrnej duży wpływ ma sposób jej wytwarzania, a w szczególności – właściwe stężenie kąpieli elektrochemicznej oraz dokładne płukanie powierzchni metalu pomiędzy poszczególnymi etapami nakładania powłoki srebrnej.

Srebro jest metalem szlachetnym i odpornym na korozję, ale pod wpływem wilgoci ze związkami siarki oraz wskutek działania chlorowców (chlor, brom, jod, astat) pokrywa się nalotem, który może przybierać róże barwy. Aby wzmocnić odporność korozyjną powłok srebrnych w warunkach tego typu, wykonujemy pasywację. Dzięki temu otrzymujemy powłokę srebrną szczelną i całkowicie odporną na dalsze reakcje chemiczne.

Jeżeli zależy Ci na pokryciu powłoką srebrną stali, miedzi i stopów miedzi, aluminium i stopów aluminium, mosiądzu i brązu, wybierz srebrzenie elektrolityczne, które doskonale sprawdzi się zarówno w roli dekoracyjnej, jak i technicznej.

Jeżeli zależy Ci na większym połysku powłoki srebrnej i większej twardości, wybierz srebrzenie twarde (z dodatkiem antymonu).

Jeżeli chcesz otrzymać powłokę o dobrej przyczepności do pokrywania obwodów i płytek drukowanych, wybierz srebrzenie chemiczne.

Oferujemy również srebrzenie techniczne z połyskiem i dużą wgłębnością w oparciu o technologię firmy Schlotter.

Wszystkie rodzaje srebrzenia wykonujemy w bębnach, kielichach i na zawieszkach.

Galeria zdjęć

Elbit
Elbit
Elbit
Elbit
Elbit
Elbit
Napisz do nas
Imię i nazwisko*
Twój E-mail*
Telefon
Przepisz kod* token


Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij